Najlepsi pływacy w żagańskich szkołach

W poniedziałek 25 czerwca na Basenie Arena odbyły się Mistrzostwa Żagania szkół podstawowych w pływaniu. Na starcie stanęło 70 zawodniczek i zawodników, ze wszystkich szkół podstawowych w mieście.

Najbardziej zacięta była rywalizacja w klasach drugich, gdzie na podium znalazły się same dziewczęta. Na dystansie 25 metrów stylem grzbietowym różnica między pierwszą a trzecią zawodniczką wyniosła zaledwie sekundę.

Zawodnicy z trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii otrzymali medale i dyplomy ufundowane przez ratowników WOPR, a także wejściówki na Basen Arena podarowane przez Spółkę Pałac Książęcy w Żaganiu. Spółka zajęła się także słodkim poczęstunkiem i napojami dla wszystkich startujących.

Zawody były pomysłem ratowników na podziękowanie dzieciakom za całoroczną ciężką i sumienną pracę w trakcie zajęć Żagańskiej Szkoły Pływania.

A oto wyniki poniedziałkowych zawodów:

KLASY I – 25 m st. grzbietowym

1. Olgierd Paterek (SP-1) – 25,60

2. Kacper Zych (SP-5) – 30,94

3. Dominika Błaszczuk (SP-5) – 31,58

4. Marcin Kamiński (SP-3) – 33,43

5. Dominik Nowakowski (SP-3) – 35,12

6. Aleksander Wilczopolski (SP-1) – 37,85

7. Maksyma Żabko (SP-7) – 37,95

8. Robert Buryła (SP-2) – 38,59

9. Bartosz Wacławiak (SP-7) – 40,46

10. Brian Stelmasik (SP-4) – 40,54

11. Paweł Irysik (SP-4) – 42,64.

KLASY II – 25 m st. grzbietowym

1. Monika Martens (SP-2) – 28,18

2. Natalia Sokołowska (SP-1) – 28,84

3. Magdalena Staśkiewicz (SP-1) – 29,18

4. Gracjan Żelazek (SP-4) – 29,58

5. Natalia Nowicka (SP-2) – 29,94

6. Klaudiusz Wikszt (SP-7) – 34,85

7. Julia Fornal (SP-4) – 35,33

8. Oliwia Paprocka (SP-7) – 36,74

9. Karolina Jakubowicz (SP-5) – 38,94

10. Martyna Trela (SP-5) – 45,06

11. Ziemowit Augustyn (SP-3) – 48,75

12. Wojciech Ganczar (SP-3) – 52,26

POZA KONKURSEM

Damian Ałdaś – 33,23 (st. dowolnym)

KLASY III – 25 m st. grzbietowym

1. Martyna Brożyna (SP-2) – 27,39

2. Jakub Mrowiński (SP-5) – 29,01

3. Klaudia Sokołowska (SP-2) – 29,15

4. Paulina Rutkowska (SP-7) – 30,17

5. Katarzyna Warmuz (SP-4) – 30,26

6. Julia Korniak (SP-7) – 30,81

7. Nikola Mroczkowska (SP-1) – 32,15

8. Joanna Stępa (SP-4) – 32,96

9. Krzysztof Samojedny (SP-5) – 36,92

10. Natalia Bielska (SP-3) – 39,91

11. Alicja Augustyniak (SP-1) – 48,12

12. Michał Semłko (SP-3) – 52,66

KLASY IV – 25 m st. dowolnym

1. Michał Błaszczyk (SP-1) – 21,67

2. Bartek Jakubas (SP-2) – 22,65

3. Kacper Siński (SP-1) – 23,36

4. Hubert Bartkowiak (SP-5) – 23,67

5. Filip Konior (SP-3) – 24,50

6. Filip Smolarczyk (SP-7) – 25,00

7. Oliwia Korczyńska (SP-7) – 28,78

8. Hubert Kowalski (SP-5) – 28,88

9. Kornelia Bajer (SP-2) – 31,33

10. Kinga Głowa (SP-4) – 34,46

11. Dawid Spadło (SP-4) – 37,84

POZA KONKURSEM

Tomasz Jakubas (SP-2) – 26,27

KLASY V – 50 m st. dowolnym

1. Dorian Ochmański (SP-5) – 40,46

2. Kryspin Rogoż (SP-7) – 44,43

3. Martyna Rzeźniczak (SP-7) – 47,54

4. Weronika Dylewicz (SP-1) – 50,56

5. Piotr Kamiński (SP-3) – 50,57

6. Iga Baranowska (SP-1) – 54,96

7. Jenny Koj (SP-3) – 56,11

8. Adam Stępień (SP-2) – 56,14

9. Weronika Adamczak (SP-4) – 1.26,00

10. Martyna Urban (SP-2) – 1.10,47

KLASY VI – 50 m st. dowolnym

1. Łukasz Matuszek (SP-4) – 40,48

2. Karol Woś (SP-7) – 41,74

3. Szymon Panczewski (SP-5) – 42,66

4. Tomasz Szuch (SP-5) – 45,72

5. Marcin Lewandowski (SP-2) – 49,88

6. Patrycja Zajdel (SP-1) – 50,70

7. Sara Samuel (SP-1) – 54,95

8. Patryk Świątek (SP-7) – 58,14

9. Arkadiusz Ciołkowski (SP-4) – 1.04,56

10. Dominika Mieszczyk (SP-3) – 1.07,31

11. Natalia Sławińska (SP-2) – 1.09,48

Godziny otwarcia

od 12.09.2021 r.

BASEN:

Poniedziałek- Piątek- w godzinach 7.00 – 21.30

(sauny czynne w godzinach 15.00 – 21.15)

Sobota, niedziela w godzinach 9.00 – 21.00

(sauny czynne w godzinach 9.30 – 20.45)

Wejście do hali basenowej:

– Poniedziałek- Piątek do godziny 20:45

– Sobota, niedziela do godziny 20:15

HOSTEL (RECEPCJA):

Pon-Pt w godz. 6.00 – 22.00

Sob, Nd, święta w godz. 8.00-20.00

HALA:

Pon-Pt w godz. 6.00 – 22.00

KONTAKT:

Basen – kasa 68 455 89 50, biuro 68 455 89 51

Hala – 68 455 89 66

Hostel – 68 455 89 60

Regulamin
Cennik