Published On: 15 września. 2019

Bieżnia na Arenie nadal za darmo!

Miło nam poinformować, że bieżnia Stadionu Arena będzie nadal dostępna za darmo! Zapraszamy na bieżnię codziennie, w godzinach otwarcia obiektu.

– Jak już wcześniej postulowałem – bieżnia lekkoatletyczna powinna być obiektem ogólnodostępnym, z którego można korzystać bezpłatnie. Cieszę się więc, że mamy takie samo zdanie z prezesem spółki Pałac Książęcy i nadal będziemy promowali bieganie i lekką atletykę wśród mieszkańców Żagania – podkreśla Burmistrz Andrzej Katarzyniec.

– Po przerwie technologicznej na Basenie Arena wracamy do normalnych godzin korzystania z bieżni – zapowiada prezes spółki Pałac Tomasz Hucał.

Do 10 listopada bieżnia będzie otwarta codziennie w godzinach pracy obiektu, a więc od 7.00 do 21.30 w dni powszednie oraz od godz. 9.00 do 21.30 w weekendy i święta. W tym czasie będzie można na nią wchodzić przez bramę nr 18 (od strony kortu tenisowego).

Aby wejść na bieżnię należy pobrać klucz w kasie Basenu Arena, wpisując się na listę użytkowników, co będzie jednoznaczne z zaakceptowaniem zasad obowiązujących na bireżni i stadionie.

– Bardzo prosimy pamięć, że bieżnia służy biegaczom, a nie rodzinnym piknikom. Nie wprowadzamy na nią zwierząt, nie jeździmy po bieżni, ani po boisku rowerami i innymi pojazdami, nie korzystamy z piaskownicy, przeznaczonej dla lekkoatletów, ani nie rozkładamy się z kocami, czy koszami piknikowymi na piłkarskiej murawie – prosi prezes Hucał.

Po zmroku bieżnia nie będzie oświetlana. – Ale tylko teraz w okresie do 10 listopada. Po Biegu Niepodległości będziemy rozmawiali z władzami miasta o wsparciu nas, by można było ją oświetlać, choćby 2-3 razy w tygodniu. A jak wszyscy wiemy ceny prądu są spore – tłumaczy prezes spółki, osobiście wielki miłośnik biegania.

Ogólne zasady korzystania z bieżni tartanowej

Przy korzystaniu z bieżni tartanowej obowiązują zasady zawarte w „REGULAMINIE OBIEKTU ARENA PRZY UL. KOCHANOWSKIEGO 6 W ŻAGANIU”. Wykupienie biletu wstępu na obiekt oznacza akceptację regulaminu i ogólnych zasad korzystania z bieżni tartanowej.

1)    Wejście na bieżnię tartanową jest możliwe wyłącznie w godzinach otwarcia obiektu Arena: 7.30 – 21.30 w dni powszednie, 9.00 – 21.30 w weekendy i święta.

2)    Osoby korzystające z bieżni tartanowej ponoszą odpowiedzialność za bezpieczeństwo i ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków we własnym zakresie.

3)       Administrator  nie zapewnia oświetlenia bieżni tartanowej, a także nie gwarantuje odśnieżania w przypadku występujących opadów śniegu. W okresie zimowym ze stanem nawierzchni tartanowej należy się zapoznać przed wykupieniem biletu wstępu.

4)    Obiekt nie jest nadzorowany, Spółka (udostępniający) nie jest zobowiązana do udzielania osobom korzystającym z bieżni tartanowej natychmiastowej pomocy w przypadku wypadku lub innego zdarzenia losowego. Osoby korzystające z tartanu powinny dostosować swoje możliwości fizyczne i stan zdrowia do warunków aktywności. W razie wypadku lub innego zdarzenia losowego osoba taka proszona jest o niezwłoczne zgłoszenie się do obsługi ratowniczej Basenu Arena.

5)    W przypadku kiedy na stadionie odbywają się zajęcia zorganizowane, imprezy sportowe, kulturalne wstęp na obiekt może być ograniczony lub niedostępny dla klientów indywidualnych.

6)    W celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom zabrania się:

  • wprowadzania i użytkowania sprzętu np. rower, motorower, deskorolka, rolki, wrotki, itp.
  • niszczenia urządzeń sportowych, płyty boiska ( obowiązuje zakaz wstępu na nawierzchnię trawiastą) oraz ogrodzeń,
  • palenia tytoniu, spożywania alkoholu, żucia gumy, spożywania słonecznika,
  • przebywania osób, których stan wskazuje na spożycie alkoholu lub środków odurzających,
  • zaśmiecania i rzucania wszelkich przedmiotów na płytę boiska,
  • wprowadzania zwierząt.

Godziny otwarcia:

BASEN:

Poniedziałek- Piątek 7.00 – 21.30

sauny 15.00 – 20.45

Sobota, niedziela 10.00 – 20.00

sauny 10.00 – 19.45

SQUASH:

Poniedziałek- Piątek 9.00 – 21.00

Sobota, Niedziela 10.00 – 20.00

HOSTEL (RECEPCJA):

Poniedziałek – Piątek 6.00 – 22.00

Sobota, Niedziela, święta 8.00-20.00

HALA:

Poniedziałek-Piątek 6.00 – 22.00

KONTAKT:

Basen – kasa 68 455 89 50,

Biuro – 68 455 89 51

Hala – 68 455 89 66

Hostel – 68 455 89 60