Published On: 13 kwietnia. 2014

Trzecie miejsce piłkarek Czarnych w półfinale Pucharu Polski

W niedzielę 13 kwietnia w hali Arena zakończył się półfinałowy turniej Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce, w którym rywalizowały dziewczęta. Gospodynie, czyli UKS Czarni Żagań nie wykorzystały atutu własnej hali i zajęły trzecie miejsce.

W Arenie rozgrywano meczu półfinałowej grupy B (w sumie rywalizacja toczyła się w ośmiu czterozespołowych grupach).

W Żaganiu, obok Czarnych, grały KU AZS I Politechnika Koszalin, UKS Tuzinek Gniezn i MKS Brodnica.

Zaczęło się obiecująco dla gospodyń, które w piątek pokonały rywalki z Koszalina aż 15:10 (7:3). W drugim dniu rywalizacji Czarne ostro walczyły z Brodnicą. Do przerwy prowadziły nawet 6:4, ale niestety ostatecznie przegrały 12:14. W decydującym, niedzielnym meczu scenariusz był podobny. W spotkaniu Czarni – Tuzinek, do przerwy lepsze były gospodynie (5:4), ale ostatecznie wygrały przyjezdne 11:7.

Wszystkie wyniki turnieju półfinałowego (Arena Żagań, 11-13 kwietnia 2014):

Piątek: UKS Tuzinek Gniezno – MKS Brodnica 21:11 (10:9), UKS Czarni Żagań- KU AZS Politechnika I Koszalińska 15:10 (7:3). Sobota: Politechnika – Tuzinek 7:18 (2:11), Czarni – Brodnica 12:14 (6:4). Niedziela: Brodnica- Politechnika 13:11 (8:5), Czarni – Tuzinek 7:11 (5:4).

Końcowa kolejność: 1. Tuzinek, 2. Brodnica, 3. Czarni, 4. Politechnika.