Published On: 25 października. 2011

Tenis Ziemny na Arenie

Tenis ziemny w Żaganiu cieszy się coraz większą popularnością. Na kortach Areny Żagań we wrześniu i październiku odbyły się dwa turnieje.

22 października na kortach Areny Żagań odbył się otwarty turniej tenisowy, kończący sezon letni 2011. Swój udział zgłosiło 10 zawodników, którzy zostali podzieleni na dwie losowo wybrane grupy, w których rywalizowano „każdy z każdym”. Przy pięknej słonecznej pogodzie poszczególne pojedynki dostarczyły ogromnych emocji, równie gorących jak rywalizacja piłkarska odbywająca się równolegle na stadionie obok kortów. W finale turnieju po wyłonieniu z eliminacji grupowych spotkali się Zbigniew Stachowiak z Żagania i Jerzy Sterniczuk ze Szprotawy. Wynik końcowy to 6/4, 6/4 dla szprotawianina. Wszyscy gracze wyrazili się z uznaniem o idei propagowania tenisa w Żaganiu poprzez takie turnieje i zapowiedzieli start w kolejnym turnieju już w sezonie 2012. Na zakończenie imprezy wręczono dyplomy i skromne upominki ufundowane przez Organizatora: Spółkę Pałac Książęcy w Żaganiu.

W dniach 16.09 – 18.09.2011 r. w ramach obchodów Jarmarku Michała odbyły się turnieje tenisowe w trzech kategoriach wiekowych. W piątek rywalizowano w kategorii do lat 14. Zgłosiło się 11 młodych adeptów tenisa. W grupie dziewcząt zwyciężyła Nicole Kokoszka z Żar przed Oliwią Rudek i Karoliną Kubik ze Szprotawy. Dalsze miejsca zajęły Kornelia Frankiewicz i Wiktoria Wojciechowska również ze Szprotawy. Równolegle trwał turniej chłopców, w którym triumfował Mateusz Faliński przed Jasiem Kuźniarem i Dawidem Sojką, wszyscy z Żar. IV miejsce zdobył Filip Lipiak ze Szprotawy. Pozostałe miejsca dla Michała Chorbińskiego i Oskara Schillera.

W sobotnim turnieju w kategorii dziewcząt do lat 18 pierwsze miejsce zdobyła Paulina Nowicka z Żar przed żaganianką Weronika Zalewską i siostrami Rudek, Oliwią i Simoną ze Szprotawy. Wśród chłopców najwyższe miejsce dla Michała Kołsuta. Kolejne dla Mateusza Bartosza, Marcina Morżkowskiego. Czwarty był Karol Piotrowski, wszyscy ze Szkółki Tenisowej Smecz w Żarach.

W niedzielę w kategorii open udział wzięło 10 zawodników wśród których triumfował Jerzy Sterniczuk, który po zaciętej trzysetowej walce pokonał żaganianina Zbigniewa Stachowiaka. W walce o trzecie miejsce Janusz Szlajs pokonał Grzegorza Paulusa, obaj reprezentujący Żagań. Na dalszych miejscach uplasowali się Jacek Zych i Henryk Dobrowolski, a kolejne zajęli Dudczak Andrzej, Tomasz Fryze, Adrian Wilma i Rafał Sokół.

O stronę sędziowską i właściwy przebieg zawodów, w przypadku jednego jak i drugiego turnieju zadbał Jerzy Sterniczuk ze Szkoły Tenisa GEM w Szprotawie- za co serdecznie dziękujemy!!!