Ponad setka młodych pływaków wystartowała w mikołajowych zawodach

Ponad 100 uczniów z żagańskich szkół podstawowych, wystartowała w poniedziałek w Mikołajkowych Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Żagań.

 

Pierwsze trzy miejsca w każdej konkurencji i w każdej kategorii wiekowej nagrodzone zostały medalami i dyplomami. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali słodki poczęstunek.
Ponadto po zakończeniu dekoracji odbyła się mikołajkowa loteria nagród.

Organizatorem zawodów była Spółka Pałac Książęcy w Żaganiu oraz WOPR Żagań, zawody zorganizowane zostały ze środków Urzędu Miasta Żagań.

Klasyfikacja drużynowa:

I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 (21 uczestników) – 104 pkt.

II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 ( 19 uczestników) – 103 pkt.

III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 (23 uczestników) – 91 pkt.

IV miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 (19 uczestników) – 74 pkt.

V miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 (14 uczestników) – 42 pkt.

VI miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4  (14 uczestników) – 38 pkt.

VII miejsce – Prywatna Szkoła Podstawowa w Żaganiu (2 uczestników) – 5 pkt.

 

Poniżej przedstawiamy wyniki indywidualne:

MIKOŁAJKOWE ZAWODY PŁYWACKIE
O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA ŻAGAŃ

07.12.2015 r.

 

KLASA 2

Styl grzbietowy 25 m
Dziewczęta Chłopcy
I Marta Sielska (SP7) 0:26,39 6 I Wojciech Kubalewski (SP1) 0:23,61 7
II Dominika Intek (SP2) 0:26,78 5 II Kacper Gajda (SP7) 0:26,85 6
III Antonina Piechowiak (SP1) 0:35,73 4 III Piotr Pierścionek (SP5) 0:31,11 5
IV Aleksandra Pierścionek (SP5) 0:39,05 3 IV Filip Kohut
(Szkoła Prywatna)
0:35,27 4
V Ewa Kultys (SP3) 0:46,41 2 V Szymon Stelmasiak (SP4) 0:39,73 3
VI Julia Piórkowska
(Szkoła Prywatna)
0:48,10 1 VI Maciej Zarucki (SP2) 0:42,00 2
VII Dawid Adamczyk (SP3) 1:00,88 1

 

KLASA 3

Styl grzbietowy 25 m
Dziewczęta Chłopcy
I Oliwia Krzyżan (SP7) 0:27,29 6 I Igor Tomkiewicz (SP7) 0:24,48 6
II Wiktoria Żeleśkiewicz (SP2) 0:28,94 5 II Kajetan Łabuda (SP5) 0:29,58 5
III Maja Kałużna (SP4) 0:34,76 4 III Michał Saltarski (SP2) 0:31,94 4
IV Maja Kozłowska (SP3) 0:36,53 3 IV Kacper Kochanowski (SP3) 0:38,32 3
V Dominika Kulesza (SP5) 0:37,35 2

 

Kraul na piersiach 25 m
Dziewczęta Chłopcy
I Marta Maciejak (SP7) 0:23,67 6 I Sebastian Mikołajewski (SP2) 0:20,65 6
II Maja Trzcińska (SP1) 0:29,00 5 II Miłosz Rembicki (SP7) 0:23,73 5
III Iga Fornal (SP4) 0:30,63 4 III Krzysztof Drozdek (SP5) 0:25,33 4
IV Oliwia Trzebińska (SP3) 0:31,44 3 IV Gracjan Nawrocki (SP1) 0:26,68 3
V Katarzyna Chylińska (SP2) 0:33,71 2 V Filip Pankiewicz (SP4) 0:29,32 2
VI Zofia Chodań (SP5) 0:34,65 1 VI Emil Zator (SP3) 0:34,03 1

 

 

 

KLASA 4

 

Styl grzbietowy 50 m
Dziewczęta Chłopcy
I Maja Czernakiewicz (SP7) 0:52,26 6 I Ernest Siemion (SP2) 1:04,77 6
II Aleksandra Starosta (SP5) 1:09,08 5 II Alan Kojda (SP1) 1:08,80 5
III Inga Dybek (Sp1) 1:10,37 4 III Jakub Karłowski (SP7) 1:10,51 4
IV Jagoda Stochniałek (SP2) 1:15,64 3 IV Eryk Machtyl (SP5) 1:18,32 3
V Julia Kłujsza (SP4) 1:40,71 2

 

Kraul na piersiach 50 m
Dziewczęta Chłopcy
I Maja Furtak (SP1) 0:49,80 6 I Mateusz Truchlewski (SP1) 0:38,84 6
II Roksana Tokar (SP2) 1:09,86 5 II Igor Korniak (SP7) 0:53,19 5
III Zuzanna Gabriel (SP5) 4 III Oktawiak Opłotny (SP2) 0:59,97 4
IV Karol Dzieńdziara (SP3) 1:03,80 3
V Jan Wilk (SP5) 2:10,08 2

 

Styl klasyczny  50 m
Dziewczęta Chłopcy
I Paulina Nowacka (SP1) 1:03.92 6 I Łukasz Pawlik (SP7) 0:57,43 6
II Karolina Sobieszek (SP7) 1:04,25 5 II Alan Horodyski (SP5) 1:24,49 5
III Katarzyna Rady (SP5) 1:13,50 4 III Michał Jabłoński (SP1) 1:27,31 4

 

KLASA 5

 

Styl grzbietowy 50 m
Dziewczęta Chłopcy
I Oliwia Poznańska (SP7) 0:47,04 6 I Maksym Żabko (SP7) 0:47,85 6
II Małgorzata Stąpel (SP1) 0:50,95 5 II Dominik Nowakowski (SP3) 0:52,76 5
III Wiktoria Braszko (SP5) 0:54,81 4 III Aleksander Wilczopolski (SP1) 0:54,97 4
IV Patrycja Adamczyk (SP3) 0:56,09 3 IV Mikołaj Sidor (SP2) 1:10,17 3
V Martyna Szymczak (SP2) 1:04,04 2 V Kacper Supłat (SP4) 1:11,66 2
VI Alicja Czapracka (SP4) 1:33,63 1

 

Kraul na piersiach 50 m
Dziewczęta Chłopcy
I Dominika Błaszczuk (SP5) 0:47,62 6 I Olgierd Paterek (SP1) 0:41,57 6
II Apolonia Kowalska (SP1) 1:00,10 5 II Bartosz Wacławiak (SP7) 0:43,59 5
III Anna Jopek (SP2) 1:11,42 4 III Dawid Kałużny (SP4) 0:46,30 4
IV Emilia Koral (SP4) 3 IV Robert Buryła (SP3) 0:52,35 3
V Szymon Kryków (SP5) 0:55,28 2
VI Krystian Robaszkiewicz (SP2) 1:02,37 1

 

Styl klasyczny  50 m
Dziewczęta Chłopcy
I Zuzanna Kawa (SP7) 1:04,14 6 I Michał Nieporowski (SP1) 0:52,98 6
II Antonina Grabkowska (SP5) 1:10,77 5 II Jakub Skiba (SP3) 1:01,12 5
III Aleksandra Franczyk (SP4) 1:15,97 4 III Brian Stelmasik (SP4) 1:03,22 4
IV Kacper Przędzielewski (SP5) 1:22,55 3

 

KLASA 6

 

Styl grzbietowy 50 m
Dziewczęta Chłopcy
I Zuzanna Kowalewska (SP1) 0:52,17 6 I Artur Biedrycki (SP2) 0:46,73 6
II Zofia Cieplicka (SP7) 0:52,76 5 II Marcin Krych (SP3) 1:00,50 5
III Julia Jóźwik (SP5) 0:53,71 4 III Leon Klag (SP1) 1:01,26 4
IV Oliwia Rybacka (SP2) 0:56,20 3 IV Konstanty Sikora (SP5) 1:03,86 3
V Marta Kantek (SP3) 0:58,97 2
VI Julia Fornal (SP4) 1:07,48 1

 

Kraul na piersiach 50 m
Dziewczęta Chłopcy
I Wiktoria Gabriel (SP5) 0:40,19 6 I Tomasz Jakubas (SP2) 0:35,72 6
II Natalia Sokołowska (SP1) 0:43,84 5 II Filip Głuszek (SP5) 0:42,29 5
III Natalia Kecman (SP2) 0:46,12 4 III Waldemar Turek (SP7) 0:45,38 4
IV Katarzyna Dziewiątak (SP3) 1:13,71 3 IV Łukasz Cudo (SP1) 0:55,42 3
V Martyna Kłujsza (SP4) 1:21,66 2 V Filip Ciołkowski (SP4) 1:03,04 2

 

 

 

Styl klasyczny  50 m
Dziewczęta Chłopcy
I Wiktoria Komorkiewicz (SP5) 0:56,91 6 I Szymon Krupacz (SP7) 0:55,34 6
II Julia Łoskot (SP1) 0:58,34 5 II Hubert Piwiński (SP1) 1:02,02 5
III Wiktoria Rusikiewicz (SP7) 1:06,62 4 III Jakub Prokopionek (SP5) 1:03,29 4
IV Bartosz Marcinkowski (SP2) 1:04,09 3

Godziny otwarcia

BASEN:

Pon-Pt w godz. 8.00 – 21.00

(sauny czynne od godz. 15.00 – 20.45)

Sob-Nd w godz. 10.00 – 20.00

(sauny czynne od godz. 10.00 – 19.45)

Wejście do hali basenowej:

– Pon- Pt do godz. 20:15

– Sob- Nd do godz. 19:15

HOSTEL (RECEPCJA):

Pon-Pt w godz. 6.00 – 22.00

Sob, Nd, święta w godz. 8.00-20.00

HALA:

Pon-Pt w godz. 6.00 – 22.00

KONTAKT:

Basen – kasa 68 455 89 50, biuro 68 455 89 51

Hala – 68 455 89 66

Hostel – 68 455 89 60

Regulamin
Cennik