Published On: 8 czerwca. 2012

Międzypaństwowy turniej piłki ręcznej w Arenie – dzień II

Podziałem punktów zakończył się mecz dwóch reprezentacji Polski – akademickiej i młodzieżowej – podczas drugiego dnia międzypaństwowego turnieju piłkarzy ręcznych w żagańskiej Arenie. W sobotę 9 czerwca, o godz. 10.00 spotkanie decydujące o zwycięstwie w turnieju: Polska B – Norwegia B.

Po pierwszej połowie meczu obu reprezentacji Polski, wydawało się, że „Akademicy” odniosą pewne zwycięstwo. Podopieczni trenera Rafała Kuptela prowadzili po 30 minutach z młodszymi kolegami 15:11. Dzień wcześniej młodzieżówka w drugiej połowie swojego meczu zagrała bardzo słabo i jej sympatycy mogli się spodziewać, że w piątek będzie podobnie. Nic bardziej mylnego. Zawodnicy Jarosław Cieślikowskiego poprawili po przerwie grę w obronie, wyprowadzili sporo skutecznych kontr, a dzięki kilku rzutom drugiej szansy Dennisa Szczęsnego, doprowadzili do remisu. Tym samym uniemożliwiając starszym kolegom prowadzenie w tabeli turnieju po dwóch dniach.

POLSKA B – POLSKA M-20 33:33 (15:11).

Polska B: Kryński, Małecki – Gumiński 8, Podsiadło 6, Krajewski 5, Jankowski 4, Przybylski 3, Ćwikliński, Sidorowicz po 2, Daćko, Bartczak, Łangowski po 1, Świątek, Klinger, Masłowski.

Polska M-20: Kapela, Chmieliński – Szczęsny 7, Gregor 6, Zagała, Rogulski po 4, Mogielnicki 3, Daszek, Kuzdeba, Niewrzawa, Walczak po 2, Brinovec 1, Adamski.

Sędziowali: Baranowski (Warszawa), Lemanowicz (Płock). Widzów: 150.

MVP spotkania w obu zespołach: Paweł Podsiadło – Dennis Szczęsny.

W drugim meczu dnia Norwegowie pokazali, że ich wysoka wygrana w pierwszym meczu nie była przypadkowa. Szybka, kombinacyjna gra Skandynawów mogła się podobać. Świetne rozegranie, dobre piłki kierowane na koło, a także skuteczna, szczególnie w pierwszej połowie gra lewym skrzydłem. To wszystko spowodowało, że po 30 minutach Norwegowie prowadzili z Rumunią 23:19. W drugiej połowie trener Ole Kristian Strom dał pograć rezerwowym, którzy jednak tylko powiększyli przewagę i pozwolili Wikingom wygrać aż 40:32.

RUMUNIA B – NORWEGIA B 32:40 (19:23).

Rumunia: Selaru, Tenghea – Ramba 9, Grigoras 6, Komporay, Dinescu po 5, Mladenciu 3, Cristescu 2, Baican, Juverdianu po 1, Szoke, Sandu, Daninfeld, Rapciuga, Iancu, Asoltanei.

Norwegia: Christensen, Nergaard – Barthold 7, Stromberg 6, Jakobsen, Lindboe, Reinkind po 4, Bjornsen 3, O’Sullivan, Gullerud, Kristensen, Hakaj, Gabrielsen po 2, Toft, Sorheim po 1.

Sędziowali: Bąk, Ciesielski (Zielona Góra). Widzów: 100.

MVP spotkania w obu zespołach: Attila Komporay – Sebastian Barthold.

Tabela po dwóch dniach turnieju:

1. Norwegia 2 4 79:60

2. Polska B 2 3 66:63

3. Polska M-20 2 1 61:72

4. Rumunia B 2 0 62:73

W sobotę – 9 czerwca – dwa ostatnie spotkania turnieju: godz. 10.00 Polska B – Norwegia B, 12.00 Polska M-20 – Rumunia B. Bilety w cenie 8 zł (miejsca siedzące), 5 zł (miejsca stojące) do kupienia od godz. 9.00 w hali Arena.