Za nami dwa pierwsze emocjonujące mecze żagańskiego międzypaństwowego turnieju piłki ręcznej, rozgrywane w hali Arena Żagań. Czwartek to połowiczny sukces reprezentacji Polski, tylko jedna z nich wygrała.

Czwartkowe zmagania rozpoczęły się od meczu polskiej młodzieżówki z norweską kadrą B. Wygrali Norwegowie 39:28, choć do przerwy Polacy prowadzili 14:13.

POLSKA M20 – NORWEGIA B 28:39 (14:13).

Polska: Kapela, Małecki – Niewrzawa 5, Kornecki, Kubała, Szczęsny, Walczak, Rogulski po 3, Daszek, Kuzdebski, Biegaj po 2, Gregor, Gewda po 1, Adamski, Zagała, Mogielnicki.

Norwegia: Nergaard, Christensen – Kristensen, Stromberg, Barthold po 6, O’Sullivan 4, Reinkind, Toft, Sorheim, Lindboe po 3, Gullerud, Gabrielsen po 2, Jakobsen 1, Bjornsen, Hakaj.

Sędziowali: Bąk, Ciesielski (obaj Zielona Góra). Widzów: 200.

MVP spotkania w obu zespołach: Hubert Kornecki – Simen Stromberg.

Po pierwszym meczu oficjalnego otwarcia turnieju dokonali członek zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce – Ryszard Łodziński, burmistrz Żagania – Sławomir Kowal oraz prezes Lubuskiego Związku Piłki Ręcznej – Bronisław Maly. Z rąk Ryszarda Łodzińskiego Diamentową Odznakę ZPRP otrzymał znany żagański trener – Lech Berenc.

W drugim meczu dnia emocji nie brakowało. Prowadzenie zmieniało się co chwilę, ale ostatecznie lepsi okazali się Polacy z reprezentacji akademickiej, którzy pokonali Rumunię 33:30.

POLSKA B – RUMUNIA B 33:30 (16:16).

Polska: Kryński, Chmieliński – Gumiński 8, Daćko 5, Podsiadło, Łangowski po 4, Bartczak, Krajewski po 3, Świątek, Przybylski po 2, Jankowski, Masłowski po 1, Klinger, Ćwikliński, Sidorowicz.

Rumunia: Selaru, Tenghea – Ramba, Dinescu po 7, Szoke 5, Komporay 4, Iancu 3, Asoltanei 2, Baican, Daninfeld po 1, Sandu, Rapciuga, Mladenciu, Grigoras, Vancea.

Sędziowali: Marek Baranowski (Warszawa), Lemanowicz (Płock). Widzów: 250.

MVP spotkania w obu zespołach: Wojciech Gumiński – Laurentiu Dinescu.

I rozpiska gier na kolejne dni. Piątek, 8 czerwca – godz. 14.00 Polska M20 – Polska B, 16.00 Rumunia B – Norwegia B. Sobota, 9 czerwca (UWAGA!!!! ZMIANY) – 10.00 Polska B – Norwegia B, 12.00 Polska M20 – Rumunia B.

Mecz Polski z Norwegią został przełożony na wcześniejszą godzinę, ze względu na wcześniejszy wylot Norwegów z Polski.