Published On: 16 sierpnia. 2022

Jarmark św. Michała 2022

,,Ramię w ramię w Żaganiu” to hasło tegorocznego Jarmarku św. Michała, który odbędzie się w dniach 9-11 września.

Zapoznaj się z programem jarmarku:

Jarmark św. Michała 2022r. w Żaganiu, to wielkie miejskie święto , które można uczcić także na sportowo. Zapraszamy na Arenę – do kibicowania oraz czynnego udziału w zaplanowanych wydarzeniach:

10 września sobota:
  • 9:00- 17:00 ARENA CUP – Jarmarkowy Turniej Piłki Nożnej ORLIKÓW dla żagańskich i zaproszonych drużyn (boisko sztuczne).
  • Nieodłączną częścią święta naszego miasta jest turniej siatkarski pod patronatem Burmistrza Miasta Żagań , który rozpocznie się o godz. 10.00. W tym roku oprócz gospodarzy turnieju WKS Sobieski Arena Żagań będziemy mogli zobaczyć takie drużyny jak KS Bielawianka Bester Bielawa i LBS Bank Janas Logistics KS Orzeł Międzyrzecz.
Zapowiada się naprawdę niesamowite widowisko
11 września niedziela:
  • 9:00- 17:00 ARENA CUP – Jarmarkowy Turniej Piłki Nożnej ŻAKÓW dla żagańskich i zaproszonych drużyn (boisko sztuczne).
  • 10:00 – 14:00 Memoriał Ludwika Zająca i Adama Szulca (stadion Arena).

Na to wyjątkowe wydarzenie można jeszcze się zapisać: obowiązuje system zgłoszeń elektronicznych poprzez panel STARTER do 08.09.2022 r. godz.15.00. Zgłoszenia można również dokonać drogą mailową, na adres: sport@arena.zagan.pl do dnia 08.09.2022 r. do godz. 15.00.

regulamin Memoriału tutaj

PODSUMOWANIE JARMARKOWYCH WYDARZEŃ:

Jarmarkowe Turnieje Piłki Nożnej Żaków i Orlików cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. O mistrzostwo rywalizowało 19 zespołów, które reprezentowało 190 młodych adeptów.

19. Klub Piłkarski “Piast” Iłowa.

Zwycięzcą Turnieju Piłkarskiego Żagań Cup w kategorii Orlik została drużyna Akademia Piłkarska Falubaz 2013. Wicemistrzostwo zdobył Uczniowski Klub Sportowy Pieńsk. Brązowy medal wywalczyli piłkarze Akademii Piłkarskiej Falubaz 2012. Spośród wszystkich grających piłkarzy wyłoniono najlepszą siódemkę, która stworzyła “Dream Team Żagań Cup”. W przeciągu dwóch dni, nie tylko zawodnicy walczyli na boiskach o zwycięstwo. Prowadzony był również konkurs rzutów karnych dla rodziców. Dzieci zostały nagrodzone medalami, pucharami i przepięknymi statuetkami.

FOTORELACJA:

Memoriał im. Ludwika Zająca i Adama Szulca, to miting upamiętniający dwóch fantastycznych żagańskich trenerów, którzy przez lata zaszczepiali młodym pokoleniom miłość do sportu i kształtowali ich charakter, który pokazał jak ważna jest lekkoatletyka dla obecnej młodzieży. Specjalnie na to wydarzenie przyjechało do Żagania 13 klubów:

13. MLUKS POSTOMIA Sulęcin.

184 zawodników wystartowało w 16 kategoriach biegowych (na 60m, 300m,600m,1000m), w 4 kategoriach w rzucie piłeczką palantową oraz w 4 kategoriach w skoku w dal. Najlepsi zawodnicy otrzymali medale, dyplomy i nagrody.

WYNIKI : wyniki – Memoriał L. Zajaca i A.Szulca

fotorelacja:

W Turnieju Siatkarskim o Puchar Burmistrza Miasta Żagań, po bardzo pasjonujących rozgrywkach, zwycięzcą został WKS Sobieski Arena Żagań. Wicemistrzostwo wywalczył KS Bielawianka Bester Bielawa, a brązowy medal trafił do LBS Bank Janas Logistics KS Orzeł Międzyrzecz.

Wybrano również najlepszego zawodnika turnieju, którym został atakujący Sebastian Strzałkowski.

Drużyny zostały nagodzone pucharami i dyplomami, a wyróżniony zawodnik otrzymał statuetkę.

W turnieju siatkarskim wzięło udział 35 zawodników.

Ogólnie w turniejach jarmarkowych łącznie wzięło udział 509 zawodników. Młodych sportowców dopingowali rodzice i trenerzy. Wydarzenia sportowe bardzo licznie były oglądane przez mieszkańców Żagania, co można było zauważyć na zapełnionych trybunach.