Published On: 27 marca. 2014

Finał wojewódzki Pucharu Tymbarku na Arenie!

W środę, 26 marca rozpoczęły się finały wojewódzkie XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – największej imprezy piłkarskiej dla dzieci w Europie. Podczas dwudniowych finałów poznamy najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców z każdego województwa w kategoriach U-10 i U-12. Finał województwa lubuskiego odbędzie się w Kompleksie Arena Żagań – 4 i 5 kwietnia 2014 roku!

Festiwal futbolu w każdym województwie

Tegoroczna XIV edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” okazała się rekordową na przestrzeni ostatnich lat. Zgłoszonych zostało bowiem ponad 200 000 dzieci z całej Polski. Po emocjonujących i pełnych zaciętej rywalizacji finałach powiatowych czas na kolejny etap na drodze po Puchar Tymbarku. Podczas rozpoczynających się 26 marca i trwających do 12 kwietnia finałów wojewódzkich zobaczymy w akcji największe piłkarskie talenty w poszczególnych regionach Polski. Do gry wkraczają bowiem najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki do lat 10 i 12 w szesnastu województwach.

W tym roku każdy finał wojewódzki (także ten na Arenie Żagań) to dwa dni prawdziwego piłkarskiego święta dla całego regionu. Każdego dnia na boisko wybiegną przedstawiciele innej kategorii wiekowej (U-10 lub U-12).  Dla dzieci będzie to okazja przeżycia prawdziwej piłkarskiej przygody i zaprezentowania swoich umiejętności w atmosferze i przy fantastycznej oprawie, jaka towarzyszy profesjonalnym piłkarzom. Dla trenerów, rodziców i kibiców, będzie to szansa na doświadczenie najszczerszych piłkarskich emocji i zobaczenie na własne oczy, jak rodzą się talenty, przyszli reprezentanci Polski. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich sympatyków piłki nożnej do kibicowania zawodnikom ze swoich miejscowości. Każdy finał wojewódzki będzie festiwalem futbolu, pełnym sportowych emocji, atrakcji i gości specjalnych.

–Tymbark od 8 lat jest sponsorem głównym Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, ponieważ wierzymy, że wśród tysięcy uczestników znajdą się dzieci, które za kilka lat dostarczą nam mnóstwa pozytywnych emocji w biało-czerwonym wydaniu – powiedział Krzysztof Pawiński, prezes zarządu Grupy Maspex Wadowice i współwłaściciel firmy Tymbark.

–Dzieciom należy pokazać właściwą drogę. Jeżeli co roku o kilkadziesiąt tysięcy zwiększa się liczba chętnych do wzięcia udziału w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbark”, jest to dowód na to, że zmienia się także mentalność trenerów i rodziców. Zaczynają zauważać, że młody człowiek, który na co dzień ma kontakt ze sportem, jest zupełnie innym dzieckiem. Pamiętajmy, że gra w zespole to nie tylko aspekt sportowy, ale też wychowawczy. Dziecko uczestnicząc w zajęciach w grupie, uczy się też jak w niej działać i się zaaklimatyzować. W pierwszej kolejności musimy myśleć o wychowaniu dziecka, a jednym z środków powinien być sport. Cieszę się, że opiekunowie chcą wychowywać dzieci poprzez sport i uczestnictwo w naszym Turnieju, ponieważ są to wspaniałe rozgrywki. Wizja tego, że dzieciaki za chwilę będą miały możliwość gry na Stadionie Narodowym, a później obejrzeć spotkanie Niemcy – Polska, też musi wpływać na nich mobilizująco. Dobrej zabawy i do zobaczenia! – dodaje Stefan Majewski, Dyrektor Sportowy Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Stadion Narodowy dla najlepszych

Zwycięskie drużyny dziewcząt i chłopców w kategoriach U-10 i U-12 będą miały prawo gry o finał na Stadionie Narodowym. W tym najbardziej prestiżowym piłkarsko miejscu w Polsce, zarezerwowanym obecnie dla reprezentacji i finalistów Pucharu Polski, poznamy również zdobywców Pucharu Tymbarku.

To właśnie na arenie ostatnich mistrzostw Europy rozstrzygnie się które z drużyn zdobędą tytuł Mistrzów Polski do lat 10  i 12, i wyjadą do Hamburga na mecz Reprezentacji Polski. Możliwość zagrania na jednej z najnowocześniejszych aren sportowych w Europie to niezwykła mobilizacja, ale również spełnienie najskrytszych dziecięcych marzeń.

Nagroda Główna

Najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych U-10 i U-12, otrzymają wyjątkowy i upragniony Puchar Tymbarku, a także bilety na pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń wyjazd do Hamburga na mecz Niemcy-Polska.

Każda edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” gwarantuje triumfatorom możliwość uczestnictwa w niezapomnianych piłkarskich wydarzeniach, podczas których oglądają w akcji gwiazdy światowego futbolu, a także zwiedzają największe piłkarskie stadiony w Europie. Dotychczasowi zdobywcy Pucharu Tymbarku odwiedzili takie obiekty sportowe jak: Wembley, Camp Nou, Santiago Bernabeu, San Siro oraz Amsterdam Arena.

Harmonogram rozgrywek

Finały wojewódzkie Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” rozgrywane będą w dniach od 26 marca do 12 kwietnia. Podczas rywalizacji zostaną wyłonione najlepsze zespoły chłopców i dziewcząt z poszczególnych województw w kategoriach wiekowych U-10 i U-12, które wezmą udział w Wielkim Finale, którego mecze finałowe rozegrane zostaną 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Turniej przyszłych mistrzów

Pomysłodawcą oraz inicjatorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest PZPN, a sponsorem głównym od ośmiu lat firma Tymbark. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych  marzeń.

Skala Turnieju oraz formuła i wysoki poziom sportowy rozgrywek sprawiają, że w trakcie czternastoletniej historii Turnieju zagrało w nim wielu obecnych reprezentantów Polski, różnych kategorii wiekowych: Marcin Kamiński, Piotr Zieliński, Bartosz Salamon, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński, Gracjan Horoszkiewicz, Igor Łasicki, Karol Żwir, Filip Jagiełło, Michał Bartkowiak oraz Paulina Dudek.

Honorowy Patronat nad Turniejem sprawuje Pierwsza Dama Rzeczpospolitej Polski. Turniej patronatem objęli także: UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Patronat medialny nad Turniejem objęli: TVN, Trójka – Program Trzeci Polskiego Radia, Przegląd Sportowy i Fakt.

Partnerami Turnieju są Reporter Young oraz Wydawnictwo SQN.

Godziny otwarcia:

BASEN:

Poniedziałek- Piątek 7.00 – 21.30

sauny 15.00 – 20.45

Sobota, niedziela 10.00 – 20.00

sauny 10.00 – 19.45

SQUASH:

Poniedziałek- Piątek 9.00 – 21.00

Sobota, Niedziela 10.00 – 20.00

HOSTEL (RECEPCJA):

Poniedziałek – Piątek 6.00 – 22.00

Sobota, Niedziela, święta 8.00-20.00

HALA:

Poniedziałek-Piątek 6.00 – 22.00

KONTAKT:

Basen – kasa 68 455 89 50,

Biuro – 68 455 89 51

Hala – 68 455 89 66

Hostel – 68 455 89 60