Aktualnośći

Pierwszy festyn sportowy żagańskich szkół na Kompleksie Arena

2011-05-27 12:29 przez Administrator

29 kwietnia na Kompleksie Arena w Żaganiu odbyły się rozgrywki sportowe pomiędzy uczniami z żagańskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Wytypowane drużyny rywalizowały ze sobą w sześciu konkurencjach: bieg na 60 i 100m,  bieg sztafetowy, skok w dal z miejsca, rzut ringo do celu, pchniecie piłką lekarską. Rozegrano mecze koszykówki, piłki nożnej i w „dwa ognie”.

Rozgrywki w kategorii szkół podstawowych wygrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7, drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowa nr 5, trzecie ze Szkoły Podstawowej nr 1, czwarte Szkoła Podstawowa nr 2, piąte Szkoła Podstawowa nr 3 i Szkoła Podstawowa nr 4. W rywalizacji drużyn gimnazjalnych zwyciężyli uczniowie z Gimnazjum nr 2, drugie miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum nr1.

Wszystkie drużyny uczestniczące w zawodach zostały nagrodzone słodkimi upominkami, zwycięskie drużyny otrzymały puchary i sprzęt sportowy. Nagrody zostały sfinansowane ze środków Urzędu Miasta Żagań.

Impreza przebiegała w miłej sportowej atmosferze, na stadion przybyło ponad 500 uczniów wraz z nauczycielami i opiekunami. Dla wielu uczestników zawodów była to okazja aby po raz pierwszy skorzystać z tartanowej bieżni! 

Wróć

Dodaj komentarz

Agencja Reklamowa Drop of Design