Akademia Judo Żagań

Akademia Judo Żagań ogłasza zapisy na zajęcia judo - już od 2 września. Zajęcia odbywają się w Hali Sportowo-Widowiskowej Arena w Żaganiu przy ul. Kochanowskiego 6, w Sali Fitness (I Piętro); we wtorki i czwartki.

tl_files/arena/galeria/news/judo-zapisy.jpg

Zajęcia będą się odbywały w trzech grupach szkoleniowych:

  • godz. 16.30 - 17.25 - grupa naborowa /5-9 lat/
  • godz. 17.30 - 18.25 - grupa średnia /10-12 lat/
  • godz. 18.30 - 19.55 - grupa starsza /13 lat i starsi/

Początki judo to zabawy dzieci na macie /tatami/. Późniejszy trening opiera się na trenowaniu padów, rzutów, dźwigni i duszeń oraz na randori (sparringu). Walki treningowe, prowadzone w parterze (ne-waza) albo stójce (tachi-waza), nazywają się randori.
Walki na zawodach nazywa się shiai. Trening judo charakteryzuje się, zresztą jak większość japońskich sztuk walki, ceremonialnością. Trening zaczyna i kończy ceremonialny ukłon zwany rei. W ramach treningu trenuje się również układy kata – są to z góry zaaranżowane ataki i odpowiedzi na nie. Służą one do demonstrowania technik, dopracowania ruchów, a także do zachowania pewnych technik których już się nie stosuje w walkach sportowych.

Walki odbywają się na tatami w sali nazywanej dojo. Maty są miękkie aby złagodzić upadek ćwiczącego i nie narazić go na poważniejsze uszkodzenia ciała.

Trening judo rozwija siłę oraz wyrabia formę i zmysł równowagi. Uczy strategii walki oraz walki w bezpośrednim
kontakcie z stawiającym opór przeciwnikiem.

Marek Cieplicki

CENNIK ZAJĘĆ

  • 4 treningi w miesiącu - 40 zł
    8 treningów w miesiącu - 70 zł
    dla rodzeństwa zniżki

KONTAKT

Marek Cieplicki, tel. 666 063 705, e-mail: marekcieplicki@interia.pl

 

Agencja Reklamowa Drop of Design